Jak sobie radzić ze stresem?

Stres jest reakcją organizmu na różne doświadczenia i wydarzenia w naszym życiu, która nie jest dla nas przyjemna. Stres może nas mobilizować do działania, ale także działać na nas demotywująco. Długotrwały lub silny stres może niekorzystnie oddziaływać na nasz organizm i powodować różne choroby, dlatego też warto unikać stresujących sytuacji, chociaż nie zawsze jest to możliwe. Stres w dzisiejszych czasach jest już normą. Stres mogą wywołać problemy rodzinne, finansowe, problemy w pracy, a także problemy zdrowotne. Nie da się uniknąć w życiu stresujących momentów, dlatego nieustanne unikanie stresujących sytuacji jest wyzwaniem. Warto, więc, walczyć ze stresem na różne sposoby. Ciekawym pomysłem jest wykorzystywanie gadżetów, które sprawiają, że możemy się chwilowo odstresować.  

Zabawki antystresowe 

Zabawki są zwykle przeznaczone dla dzieci, ale to nie znaczy, że osoby dorosłe nie mogą już po nie sięgać. Wiele zabawek ma działanie antystresowe. Przykładem mogą być wszelkie gumowe piłeczki, gniotki, które możemy ściskać w dłoni, aż do momentu, kiedy odzyskamy równowagę psychiczną po stresującej sytuacji.

Często również wyposażamy się w takie antystresowe gadżety, którymi możemy udekorować biurko. Są to różnego rodzaju magnetyczne kule, wahadła, czy także kostki do układania. W każdej chwili, gdy dopada nas stres można po nie sięgnąć i dzięki skupieniu swojej uwagi na czynności układania bądź wpędzania w ruch zredukować te nieprzyjemne uczucie.

Prace artystyczne

Dobrym sposobem na stres jest rysowanie, wyklejanie, malowanie, szydełkowanie, a także inne działania artystyczne. W zależności od naszych chęci i zdolności artystycznych możemy pokusić się o zakup kolorowanki dla dorosłych, ulepienie rzeźby, stworzenie świec zapachowych, namalowanie obrazu i wiele innych prac zrobionych samodzielnie z dostępnych w domu elementów. Takie hobby nie tylko spowoduje, że możemy zapomnieć o trudnych momentach, ale także rozwinąć swój talent.

Można także pokusić się o ułożenie puzzli płaskich, albo przestrzennych. Składanie wielu elementów to zajęcie wymagające skupienia, a ułożenie okazałego obrazu lub przestrzennego modelu, daje także dużą satysfakcję.